logo    FORT MODELS  MODELY PEVNOSTÍ  STRÁNKY PRO ZÁJEMCE O VOJENSKOU HISTORII A MODELÁŘSTVÍ 

DOPORUČUJEME:

Vojenské muzeum Králíky:

http://www.armyfort.com/

Historie vojenství:

http://toulky.vojenstvi.cz/

Králická pevnostní  oblast:

http://kpo1938.com/

Dělostřelecká tvrz  Bouda:

http://www.boudamuseum.com/

Slezké zenské muzeum Opava:

http://www.szmo.cz/

 

Areál československého opevnění v Šatově

http://www.technicalmuseum.cz/areal-cs-opevnni-satov

 


ZAUJALO NÁS
Navštívili jsme expozici v muzeu II.světové války v Hrabyni.

Kdysi jsme tento památník navštívili v rámci povinné školní docházky asi v   8. třídě. V památnku se kromě nezvyklého promítacího plátna nenecházelo vcelku nic, co by stálo za řeč. S těmito pocity jsme vstupovali do památníku i nyní. Byli jsme však velmi příjemně překvapeni, jestli se to však dá tvrdit o ukrutnostech války.

Muzejní expozice je rozdělena do tří celků, je doplněná multimediálními prvky, dobovými předměty, a je i zvukově dokreslena.  Celá expozice je umístěna ve třech podlažích zrekonstruovaného památníku a myslíme si, že velmi citlivou formou nastíní hrůzu a zoufalství této doby.

 


 

 

 

FORT RADÍKOV

  Jednoho krásného nedělního odpoledne se naší rodině konečně podařilo uskuečnit dlouho plánovaný výšlap do nedalekého Radíkova , přesněji na tamnější fort.

  Dělostřelecká pevnost v Radíkově je jediným realizovaným objektem Festu Svatý Kopeček projektovaného roku 1870 jehož záměrem bylo rozšíření olomoucké fortové pevnosti proti pruskému nepříteli.

   Prohlídka fortu je zahájena projekcí 3D animace, která přispěje k snadnější představě rozlehlosti   a vybavení pevnosti. Návštěvník se tak snadněji zorientuje při skutečné prohlídce, protože zub času, lidský faktor (neustálá potřeba levného stavecbního materiálu) a socialistický pořádek se na fortu podepsaly. Průvodce vás zavede do suchého příkopu, ukáževám odvodňovací štolu, projdete se po valu ...

   Výlet se vydařil. Do Radíkova určitě zavítejte.  Více informací naleznete na www.fortradíkov.cz          a www.pevnost-radíkov.cz .

 

 

ODkxOTc1Nz